Informacje o placówce

Miło nam gościć Państwa na stronie internetowej Żłobka „Bayerek” w Rumi.

Nasza placówka to instytucja opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci od 20 tygodnia do lat trzech. Maluchy mają zapewnioną odpowiednią opiekę oraz warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Opiekujący się nimi personel, ma za zadanie zapewnić dzieciom wyżywienie, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki bytowe.

Decyzja o zapisaniu malucha do żłobka wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami:

pomaga w rozwoju społecznym malucha -im wcześniej dziecko ma częsty kontakt z rówieśnikami, tym łatwiej jest mu zawierać nowe znajomości w późniejszym wieku. Dzieci korzystające ze żłobka stają się bardziej śmiałe;
poszerza horyzonty doświadczeń u dziecka. Dziecko, które ma szansę przebywać wśród dzieci zdobywa więcej ciekawych doświadczeń niż w domu rodzinnym a nawet na podwórku;
uczy samodzielności. Dzieci, które uczęszczają do żłobka, szybciej i chętniej zdobywają nowe umiejętności.

Aby zrealizować wymienione powyżej zadania oddajemy do dyspozycji przestronny, nowocześnie urządzony obiekt o powierzchni 700 m kw, w którym znajdują się cztery sale dydaktyczne oraz cztery sypialnie, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz wewnętrzne Patio gdzie dzieci w bezpieczny sposób mogą przebywać na świeżym powietrzu.

W szatni znajdziecie Państwo przewijak dla najmniejszych dzieci, indywidualne szafki dla każdego, a na parterze budynku miejsce na wózki i foteliki samochodowe. Nasz żłobek przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych, jako jedyni w Rumi do dyspozycji dzieci oddajemy wózki 6 osobowe, dzięki którym opiekunki  wyjeżdżają z dziećmi na spacery.

Każda z sal jest wentylowana i klimatyzowana, ponadto objęta monitoringiem do którego rodzice mają dostęp poprzez indywidualne hasło i login.

Atrakcją naszego żłobka jest między innymi plac zabaw dla dzieci w różnym wieku, na którym znajdują się zjeżdżalnie, huśtawki oraz piaskownica. Dzieci podczas ładnej pogody bardzo lubią z niego korzystać.

PLACÓWKA Informacje o placówce